TA-BLE-TY

Ale ne, nebojte se, nejsme nemocní, to jenom ve družině začínáme pravidelně pracovat s ITC technikou. V rámci projektů je používáme k vyhledávání informací z internetu, pomocí QR kódů a jiných aplikací. Například jsme poslouchali hlasy různých ptáků, zkoušeli překládat věty do angličtiny, pomáhají nám s překreslováním obrázků. To nás baví!!

 

Bude z tebe překladatel?

V únoru nás navštívila paní Alena z Holandska a vyprávěla nám o svém povolání překladatelky. Zaznělo zde, jak se k práci dostala, co vše se musela naučit, jak vypadá její pracovní týden a také , jak se v Holandsku žije. Mnoho dětí zhodnotilo, že je to náročné povolání a váhají, zda se chtějí tak moc učit cizí jazyk, aby sami mohli překládat odborné články, návody k různým přístrojům, televizní seriály apod. jako paní Alena.

 

AJŤÁCI V DRUŽINĚ

V rámci pojektu Šablony jsme zakoupili tablety, na kterých děti vyhledávají informace k různým projektům, využívají nejrůznější výukové aplikace, fotí, píší texty apod. Nákup ICT techniky obohatí dosavadní práci dětí. Ale ano, máte pravdu, na tabletech si mohou i zahrát a užít zábavu. Od toho jsou také!
 
 

Projekt "Cestujeme po světě"

 • JAPONSKO JAPONSKO

  Tentokrát jsme cestovali po Japonsku. Vyzkoušeli jsme si sumo.

 • Severní Amerika

  V lednu jsem s dětmi vyrazili do Ameriky - země mnoha tváří, kultury, národností. FOTO ZDE

 • Spojené království Spojené království

  Družina se přesunula na své cestě po světě z Francie do Spojeného království a poznávají krásy a zajímavosti. Při vstupu do Anglie jsme dostali razítka do cestovního pasu. Čeká nás TEA TIME, každý jsme si vytvořil svůj šálek čaje, zítra si vychutnáme čajík s anglickými sušenkami.

 • Francie Francie

  Z cest po francii jsme si přivezli levandulový obrázek.

 • Vyplouváme Vyplouváme

  Děti se vydaly na cestu kolem světa. Protože plují lodí, potřebují námořnické čepice a vlajky. Na cestu samozřejmě musí mít cestovní pas, kam budou sbírat záznamy z jednotlivých navštívených zemí.

 • Česká republika Česká republika

  V rámci celoročního družinového projektu "Cestování po světě" jsme se na první zastávce, kterou byla naše Česká republika, pustili do pečení pravého českého chleba. Ve škole to vonělo jako v pekárně a po chlebu se jen zaprášilo.  

Školní družina

vychovatelka: Eva Vlčková

telefon: 732 435 430

provoz družiny: 6.45 - 7.45, 11.00 - 16.00

Škoní družina poskytuje zázemí žákům před vyučováním a hlavně v době po vyučování. Po návratu z oběda jsou pro děti vždy připravené klidové aktivity, aby si po obědě odpočinuly. V případě příznivého počasí chodí děti na školní zahradu, na vycházky, na hřiště apod. Vybavení školní družiny odpovídá potřebám a zájmům dětí. Mají na výběr z velkého množství her, hraček, společných aktivit, knih a časopisů. Několikrát ročně má paní vychovatelka připravený projektový den zaměřený na určité téma.

Nabízíme dětem příjemné prostředí, bezpečné klima, kamarádskou atmosféru a široký výběr aktivit.

 

Úplata za školní družinu 

Vnitřní řád školní družiny

ŠVP ŠD.pdf (531,1 kB)

 

Kontakt

ZŠ a MŠ Černý Důl
Černý Důl
Čistá v Krkonoších 140
543 44

Telefon:
ZŠ 739 094 353
družina 732 435 430
MŠ 739 000 624

ředitelka školy
Mgr. Naděžda Bachtíková

zřizovatel: městys Černý Důl
www.cernydul.cz/

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode