PRÁVĚ TEĎ ...

POLICIE

EXKURZE NA POLICEJNÍ STANICI VE VRCHLABÍ

V úterý dne 12.6.2018 se všechny děti z Mateřské školy zúčastnily exkurze na  Policii ČR ve Vrchlabí. 
Policisté nás velmi ochotně přivítali a provedli služebnou ve Vrchlabí. Ukázali nám dokonce i celu předběžného zadržení, kamerový systém, výstroj a výzbroj. Největším zážitkem ale určitě byla prohlídka vozového parku, kdy si děti mohly do auta vlézt, zatroubit, zahoukat nebo spustit maják. Exkurze se všem velmi líbila a tímto velmi děkujeme za vstřícné jednání a milé plyšové dárečky pro všechny děti.
Foto zde:
https://materskaskolacista.rajce.idnes.cz/Exkurze_na_Policejni_stanici_Vrchlabi/
 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

 NÁVŠTĚVA DOPRAVDNÍHO HŘIŠTĚ VRCHLABÍ
Naše mateřská škola  se v úterý dne 19.6.2018 vydala navštívit Dopravní hřiště ve Vrchlabí, které  nabízí  dětem možnost využít  krásné moderní dopravního hřiště se všemi atributy, které děti motivují se hravou formou naučit základům silničního provozu.
Děti měly možnost  procvičovat své povědomí o dopravě, dopravních předpisech a zásadách bezpečného chování v dopravním provozu. Dětem byly zapůjčeny kola, koloběžky a odrážedla, čímž se u dětí přirozeně podporuje rozvoj fyzické zdatnosti a obratnosti. 
Nálada byla skvělá a děti si to nejen na dopravním hřišti užily.
Foto zde:
https://materskaskolacista.rajce.idnes.cz/Dopravni_hriste_Vrchlabi/
 

 

KONĚ

 KONÍK V MŠ
Již tradičně jako každým rokem, tak i letos nás navštívila přímo na zahradě MŠ  paní Olhová se svým věrným kamarádem koníčkem a udělala tak nejen dětem obrovskou radost.
Každé dítko se mohlo svést, koníčka nakrmit, pohladit a zdokonalit si své vědomosti o těchto ušlechtilých zvířatech.
Tímto velmi děkujeme za ochotu a vstřícné jednání.
Foto zde:

https://materskaskolacista.rajce.idnes.cz/Projizdka_na_koni./
 

LOUČENÍ S ANGLIČTINOU

   WATTSENGLISH,  aneb WOW angličtina 

Wattsenglish angličtina je u nás v Mateřské škole praktikována již druhým rokem. Děti hravou formou a odposlechem anglického jazyka, přirozeně rozumí a učí se novým frázím a slovíčkům.
Dneškem jsme všichni úspěšně ukončili letošní školní rok s metodikou WOW BLUE, která je pro děti v MŠ  příjemným pokračování metodiky WOW YELLOW.
Chtěla bych touto cestou poděkovat rodičům za skvělou spolupráci po celý školní rok a dětem gratuluji k dosažení osvědčení o absolvování kurzu WATTSENGLISH.
Doufám, že se v příštím školním roce opět setkáme v tak hojném počtu, a to nejen v MŠ, ale nově i v ZŠ Černý Důl, kdy nás čeká nové pokračování WOW RED.
Všem přeji krásné a klidné léto a buďte  "WOW".
Milana Sahánková, DiS

POLICIE

 EXKURZE NA POLICEJNÍ STANICI VRCHLABÍ

V úterý dne 12.6.2018 jsme přijali milé pozvání na Policejní stanici do Vrchlabí. Děti se velmi těšily, i když u některých převládaly spíše obavy.
Díky této exkurzi se děti dostaly do míst, která jsou pro veřejnost běžně nedostupná. Všichni jsme si prohlédli policejní celu,kde jsme byli dokonce na chvíli uzamčeni, viděli jsme, že okolí stanice i vnitřní prostory bedlivě pozorují policisté na kamerovém bezpečnostním systému, podívali jsme se i do vyšetřovacích místností a vyzkoušeli také posezení ve služebních vozech. 
Tímto velmi děkujeme za milé pozvání a už na 100% víme, že žádnou neplechu nevymyslíme :)

 

Den dětí

 GEOCACHING, aneb trošku jiný Dětský den

V pátek dne 2.6. 2018 čekalo na děti malé netradiční vyžití. Geocaching, je hra na pomezí sportu a turistiky, při které děti hledaly ukryté schránky pomocí mapy v okolí Čisté v Krkonoších.

"Kešky", jak se jim lidově říká, byly ukryty na zajímavých místech, která byla označena výraznými trojúhelníky. Tam již děti tušily, že někde poblíž je ukrytá keška se dvěma úkoly, které děti musely splnit, aby mohly pokračovat v cestě dál.
Odměnou dětem byla sladká zmrzlina v Restauraci Čistá v Krkonoších a krásný pocit z nalezených pokladů a poznávání zajímavých míst.

Foto z Geocachingu zde:

https://materskaskolacista.rajce.idnes.cz/Trosku_jiny_Detsky_Den./

  

 

MĚSTYS, ANEB HASIČI SLAVÍ 

Tak jako každým rokem, i letos jsme všichni pilně nacvičovali a připravovali si scénky na oslavy Městyse Černý Důl. Tentokrát jsme měli krásné téma Hasiči a jejich 140 let výročí od vzniku sboru.

Pojali jsme toto téma velmi "vážně", div, že nám neshořela celá školka naším zapálením do akce.
Sobotní vystoupení jsme si všichni moc užili, sluníčko nás hřálo a déšť vyčkal až do odpoledne.
Tímto velmi děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomohli s organizací a se vším kolem oslav a Hasičům přejeme mnoho dní bez ohně :)  
  DEN MATEK


Popřáli jsme maminkám "ve velkém", a to 9.5.2018 v naší tělocvičně.
Všechny maminky, a to myslím nejen ty současné, ale i dříve narozené si zaslouží ke dni matek nějakou menší pozornost, kterou může být hezká kytička, ale také básnička, písnička nebo taneček.
Všechno jsme si nacvičili a dali najevo své srdíčko. Maminka je přece nepostradatelná a pro nás, ta nejdůležitější, tak si přece zaslouží nejen jeden v roce malinko více pozornosti.
Myslíme, že se nám to povedlo a děkujeme všem za hojnou účast.

 
 HASIČI A ZOO - PRÍMA DEN

Když se řekne slovo VÝLET, tak pořádný a na celý den, a to jsme si také splnili.
Ihned po Svátku Práce jsme si vyjeli navštívit hasičskou stanici do Dvora Králové nad Labem, kde nás mile přivítali službu sloužící hasiči a provedli nás jejich novou hasičskou zbrojnicí. Naše všetečné otázky nám všechny zodpověděly a také jsme si mohli zastříkat z hadice.Tímto jim mnohokrát děkujeme a budeme se těšit někdy na-viděnou.
Tímto, ale náš výlet nekončil a my jsme se přesunuli autobusem do místní ZOO, kde již na nás čekala cizokrajná zvířátka.
Sloni, žirafy, nosorožci,ale také spousta menších živočichů a ryb. Všechna zvířátka jsme si v klidu prohlédly a ještě nám zbyl čas na pořádnou chvilku na průlezkách a lanových hradech.
Do školky jsme přijeli všichni krásně unavení, ale se spoustou krásných zážitků.

 

     

Tóny z celého světa v MŠ


Ve středu 25.4.2018 jsme se všichni těšili na divadlo, které mělo navštívit naši Mateřskou školu. Jaké bylo milé překvapení, když k nám přijel pán- cestovatel, který projel téměř celý svět. Čekalo nás překvapení ve formě hudební pohádky z "Orientu", O zakleté princezně, která ztratila sluch.
Dětem během krásného vyprávění byly představeny netradiční hudební nástroje z Afriky, Austrálie, Ameriky, Tibetu, Švýcarska i Slovenska.
Dýchla na nás všechny vůně dálek a velmi děkujeme za krásný den.

Více fotek zde:
https://materskaskolacista.rajce.idnes.cz/Hudebni_divadlo_s_pohadkou./#

 

Opět v říši obrů   

 

Děti plnily další část environmentálního projektu "V říši obrů" - tentokrát splnily úkoly od zimy do jara. 

Hrály si v pavoučí síti, kreslily pakobylky, tvořily pavučinu pomocí kuličky a barvy. 
Také jich čekalo spousta dobrodružství a dřiny :)
Noční dobrodruzi - trošičku jsme se všichni báli, protože na nás čekaly světlušky a můry. Museli jsme si dát pozor i na žihadla. Nyní už víme, že se čmeláci a včelky brání. Nebudeme se jich bát, ani jim ubližovat.
 Dále jsme si udělali broučí olympiádu se střevlíkem, chrobákem a roháčem. Hádejte, kdo vyhrál :) 
Nakonec jsme si šli odpočinout na motýlí louku a poznali jsme vývoj motýlka od larvy, kuklu až po krásného motýlka.
Již nyní se těšíme na další dobrodružství.


 
   VESELÉ JARNÍ PROBUZENÍ

V úterý 20.3.2018 jsme se rozhodli skoncovat s paní zimou  MORANOU. Zimu máme všichni rádi, jsme přece z Krkonoš, zima a hrátky ve sněhu jsou prima, ale už se těšíme na jaro a teplé dny, takže jsme s ní neměli slitování. 
Tentokrát jsme se nevydali na most k řece vynést Moranu, ale ozdobili jsme si plot v MŠ.
Zahrádku jsme prozpívali jarními písničkami, říkankami a nemilosrdně jsme se s ní rozloučili a ,,šup,, už  se přivázala na plot. Teď budeme čekat na pana Krakonoše, jakmile si ji odnese za hory, budeme vědět, že sluníčko již má sílu a my můžeme shodit teplé oblečení.
Děkujeme všem rodičům za krásné Morany pro děti, máme radost, že se tato tradice drží a líbí.
Hezké jaro všem. ☼


 
  SOUTĚŽÍME S WATTSENGLISH - "SING A SONG"

Tak jsme letos zkusili štěstí a natočili jsme video s písničkou a zapojili jsme se do soutěže, která bude motivovat jak nás učitele, tak především vaše děti ke studiu angličtiny. 

Povzbudí zájem uplatnit angličtinu v praxi  se správnou výslovností. Děti snad získají větší sebevědomí při využívání angličtiny před kamerou.

Soutěž podporuje rozvoj komunikativních dovedností v angličtině, rozvíjí týmovou spolupráci. 

Nově je pod patronací YouTube Star Steva R. Wattse (jeho videa mají téměř milión zhlédnutí denně), Velvyslanectví Velké Británie a se záštitou MŠMT.

Tak nám prosím držte pěsti, ať máme štěstí, i když pro nás není důležité vyhrát, ale přeci zúčastnit se a hlavně,  angličtina nás baví - WOW :)

video zde

 

  "MĚLI JSME MASOPUST, HEJ, HEJ, HEJ..."

 

Celý týden probíhal v obou třídách naší škollky v duchu tradice masopustu. Děti se učily veselé říkanky a písničky, hrály zábavné hry, povídaly si o tradicích masopustu. Rodičům a p.učitelkám děkujeme za vůni koblížků, které školku provoněly. Na konci týdne se v naší školce objevily kostýmy a maškary nejrůznějších podob a pohádkových postaviček. Nebyl to den jen tak obyčejný, ale byl to všemi netrpělivě očekávaný den masopustní. Rej masek byl opravdu veselý a barevný a začal na náměstí v . Nechyběl tanec, hry a legrace, ani průvod masek celou školkou, který šel potěšit a zazpívat i paní ředitelce, paním ekonomkám a kuchařkám. Velký karnevalový den sice skončil, ale pohádková veselice plná tance a smíchu zůstane ve vzpomínkách dětí.

 
      

    

aktuality

 • 17.01.2018 07:46

  Čertíkoviny

  Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože se k práci neuměli šikovně postavit, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Přesně jak to má být v Pekle, nebo u nás v Tělocvičně na Čertovinách? Čertíčků tam byla spousta, dokonce i...

 • 17.01.2018 07:44

  Vánoční ZOO

  zdobení stromků zvířátkům v ZOo se pomalu stává tradicí naší školy. Z ruční dílny paní vychovatelky vyvstanou vždy krásné vánoční ozdoby.

 • 15.12.2017 09:18

  Mikuláš

       V úterý 5.12. navštívil naši Mateřskou školu Mikuláš se svou družinou. Čertíci mohli klidně zůstat v Pekle, jelikož v naší Mateřské škole nejsou vůbec žádné zlobivé děti. Nejdříve jsme všichni přivítali Mikuláše a jeho družinu zpěvem vánočních písniček a přednesem...

 • 15.12.2017 09:17

  Advent

  Vánoce jsou tady! Již tradičně při příležitosti zahájení adventu jsme se všichni sešli na náměstí v Černém Dole, kde děti ze Základní a Mateřské školy společně s paní učitelkami zazpívali vánoční písně a společně jsme tak zahájili adventní čas. Náš stánek s vánočními dekoracemi, které vyráběly děti...

 • 15.12.2017 09:17

  Luna

  Návštěva Luny Již tradičně každým rokem jsme pozváni do Penzionu LUNA na milé vánoční zpívání se seniory z Černého Dolu a okolí. Velmi si pozvání ceníme a na tuto akci rádi s dětmi jezdíme. Vždy nás čekají vřelé pohledy a laskavé úsměvy babiček a dědečků, které naše připravené vánoční písničky...

 • 07.12.2017 11:44

  Jak ulovit podzimního draka

  Nádherný den, sluníčko nad hlavou a vítr Větrovec v plné síle na pouštění dráčků Mráčků.  Tak přesně takhle jsme si letošní DRAKIÁDU  mohli pouze představovat. Pršelo celý víkend a louka nad školkou byla zcela nevhodná a promáčená k pouštění draků, dokonce se přidal i sníh a mrazík. My...

 • 07.12.2017 11:44

  Angličtina

  Wattsenglish a jak je to dál... Je úterý? Kdy už bude? Přesně takhle se děti dotazují každý týden, jelikož jejich velké nadšení pro WATTSENGLISH  angličtinu je obrovské. Do této formy výuky a osvědčené metody se děti zapojily velmi lehce a neodradila je ani neustálá komunikace v angličtině....

 • 07.12.2017 11:43

  Laskavec

   "LASKAVOST PLODÍ LASKAVOST" Také děti z mateřské školy přivítaly v pondělí 13. listopadu milou návštěvu. Na toto setkání se pečlivě připravovaly, povídaly si o životě seniorů a vyjádřily svým dětským způsobem lásku k těm nejbližším. Budova byla vyzdobena draky, které doma vyráběly s...

 • 07.12.2017 11:42

  Sponzorský dar

  Děkujeme firmě RAABE  za sponzorský dar ve formě pracovních sešitů pro děti a učitelských záznamových deníků.

 • 07.12.2017 11:41

  Pekelný výlet

  Chcete vědět jak to bylo? Jestli peklo doopravdy existuje? Ano, existuje a my tam všichni byli a vůbec jsme se nebáli. V Měděném Dole Bohumír se zrodilo peklo, které hlídá sám velký Lucifer. Čerti a čertice plní pekelné úkoly v pekelné škole. Vůbec to nemají jednoduché. V černých štolách plných...

1 | 2 >>

Platby

Úplata za předškolní vzdělávání  pro školní rok 2018/2019 činí 400,- Kč.

Platbu, prosím, provádějte nejdéle k 15. každý měsíc na účet MŠ s označením - úplata a jméno dítěte.

č.ú.: 86-303400247/0100

variabilní symbol pro úplatu MŠ: 201576


Placení stravného převodem:

 • Vždy do 25. dne předcházejícího měsíce ( obědy se platí předem )

na účet ZŠ  86-303 400 247/0100

var. symbol pro platbu za obědy: 31412111 ( uveďte  jméno dítěte )

 

V případě potřeby paní učitelky poradí s možnostmi řešení logopedických problémů a odkladu povinné školní docházky.  

Celoroční projekt

 • POD VODOU

    V ŘÍŠI OBRŮ - Život pod vodou Letos naposledy se mohly děti z I. třídy Skřítků napít zmenšovacího lektvaru a poznat tentokrát život pod hladinou. Děti již mají přehled jaký hmyz se na hladině a pod ní vyskytuje. Poznají vodoměrky, znakoplavky, potápníky i vážky. Formou her se...

 • brouci, včely, motýli brouci, včely, motýli

  Děti plnily další část environmentálního projektu "V říši obrů" - tentokrát splnily úkoly od zimy do jara.  Hrály si v pavoučí síti, kreslily pakobylky, tvořily pavučinu pomocí kuličky a barvy. Také jich čekalo spousta dobrodružství a dřiny :) Noční dobrodruzi - trošičku jsme se všichni báli,...

 • Listopad Listopad

  NAŠI MALÍ SPOLUBYDLÍCÍ Říše obrů se v měsíci listopadu opět otevřela pro třídu Skřítků. Nechyběla ochutnávka zmenšovacího lektvaru, po kterém se Skřítkové mohli znovu vrátit do světa hmyzu. Tentokrát bylo cílem seznámit se s různými dalšími hmyzími druhy z domácností -octomilky, mouchy,...

 • Říjen - mravenčí dřina Říjen - mravenčí dřina

  Naši malí Skřítkové z I. třídy se opět v měsíci říjnu napili zmenšovacího lektvaru a tentokrát se vydali do mraveniště, aby zjistili, jak složitou a těžkou práci pro nás dělají mravenečci. Po pravdě, moc jsme jim to nezáviděli, ale malí Skřítkové se své práce zhostili přímo skvěle. Cílem mravenčí...

 • V říši obrů V říši obrů

  Už jste se někdy napili zmenšovacího lektvaru? Ne? Tak třída menších dětí bude takový lektvar každý měsíc užívat po kapkách pravidelně :-) Celoroční projekt obsahuje deset témat, pro každý školní měsíc jedno a jsou propojena příběhem, kdy děti na začátku omylem vypijí právě zmiňovaný zmenšovací...

 • Září - včelí království Září - včelí království

  Nyní v září děti navštívily Včelí království , kde při simulační hře zkoušely opylování květů, rozvíjely motorické schopnosti a jemnou motoriku. Se včelkami se rozloučily písničkou a už nyní se těšíme na měsíc říjen, kdy nás čeká Mravenčí dřina :-) Více foto ZDE

Děkujeme firmě RAABE 

za sponzorský dar ve formě pracovních sešitů pro děti a učitelských záznamových deníků.

Zajímavé internetové odkazy

Tyto stránky Vám nabízejí zajímavé pohledy na výchovu dětí

https://www.nevychova.cz/

Zde si můžete stáhnout zajímavé E-booky např. pro předškolní přípravu apod.

ZDE

Tento web se zaměřuje na vzdělávání v Mš i ZŠ - odkaz je na zápis do MŠ. Je zde i poradna pro rodiče, pracovní listy pro děti apod: zde

Kontakt

ZŠ a MŠ Černý Důl
Černý Důl
Čistá v Krkonoších 140
543 44

Telefon:
ZŠ 739 094 353
družina 732 435 430
MŠ 739 000 624

ředitelka školy
Mgr. Naděžda Bachtíková

zřizovatel: městys Černý Důl
www.cernydul.cz/

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode