PRÁVĚ TEĎ ...

 
   JAK ULOVIT PODZIMNÍHO DRAKA

Nádherný den, sluníčko nad hlavou a vítr Větrovec v plné síle na pouštění dráčků Mráčků. 
Tak přesně takhle jsme si letošní DRAKIÁDU  mohli pouze představovat. Pršelo celý víkend a louka nad školkou byla zcela nevhodná a promáčená k pouštění draků, dokonce se přidal i sníh a mrazík.
My jsme se nevzdávali a letošní drakiádu jsme si přizpůsobili. 
V místní tělocvičně jsme si připravily "větrné" soutěže, za které jsme byli všichni odměněni malým dráčkem s bonbónky.
Dokázali by jste se proletět s Dráčkem Bambuláčkem? Máte taky vítr v pusince ? Nebáli by jste se prolézt větrným tunelem? 
My ne, naopak jsme všechno zvládli a DRAKIÁDU i bez počasí jsme si náramně užili.
foto ZDE
 
 
 

   "LASKAVOST PLODÍ LASKAVOST"
Dnešní den je celosvětovým dnem Laskavosti a naše Základní a Mateřská škola se zapsala k vybrané "laskavosti". Jednotlivé třídy v naší Mateřské škole předvedly pod vedením učitelek ukázky řídící činnosti (říkanky, básničky, písničky a hry), a tím vykonaly laskavý skutek v rámci tohoto celosvětového projektu. Tímto činem jsme chtěli více  zviditelnit důležitost tématu laskavosti v současném světě a inspirovat okolí. Doufáme, že náš cíl byl splněn a udělali jsme radost nejen seniorům, ale i v nás zůstal krásný hřejivý pocit "laskavosti". 

foto ZDE

 

Děkujeme firmě RAABE 

za sponzorský dar ve formě pracovních sešitů pro děti a učitelských záznamových deníků.

Pekelný výlet

Chcete vědět jak to bylo? Jestli peklo doopravdy existuje? Ano, existuje a my tam všichni byli a vůbec jsme se nebáli.
V Měděném Dole Bohumír se zrodilo peklo, které hlídá sám velký Lucifer. Čerti a čertice plní pekelné úkoly v pekelné škole. Vůbec to nemají jednoduché. V černých štolách plných pavouků se jim hřbety celé prohly a ocasy tak ušpinily, že je není ani vidět. Váha na zlobivce vážit opravdu umí a musíme říci, že opravdu "klesala"! To jsme vyzkoušeli na vlastní "kůži".
My jsme přeci hodní :) , tak jsme se vykoupili písničkou o Ježibabě a zahráli jsme si s čerty kostky. Pekelná brána se nám otevřela a my jsme mohli jet zpět do naší školky.
Tak a teď už víte, jak to doopravdy bylo! Ale PSSST :)

více foto ZDE

Skřítkové u Krakonoše

Když se řekne Krakonoš, ihned se nám představí krásná pohádková příroda, skřítkové, permoníčci, Sojka práskačka, Anče, Kuba, Hajnej. Proč si to jen představovat. Třída menších dětí se 18.10. vydala na výlet právě do "krakonošova". Muzeum ve Svobodě nad Úpou je opravdu pohádkové, plné krásných příběhů. 
Malým dětem došla všechna slova a jen se nechaly unášet prohlídkou zákoutí muzea.
Po prohlídce jsme si mohli pohrát v krásné barevné herně připravené pro malé raubíře a pak jsme si vyšlápli zlatou cestičkou na nádraží. 

více foto ZDE

 

Angličtina ve školce

  LET ´S START! ...WITH WATTSENGLISH

                                                          
Po roce opět začínáme s WOW angličtinou, tentokrát s dalšími pokračujícími materiály - WOW! BLUE BOOK.
Děti využívají komunikační metodu, ne překladovou. Komunikují pomocí lidské tváře s rodilým mluvčím, pomocí výukových DVD a CD, se kterými pravidelně pracují z domova. 
Emocionální paměť je využívána na 100% a velká zásoba her pomáhá mnohonásobně doplňovat nepřímo slovní zásobu. 
Děti angličtina baví a to je skvělou zpětnou vazbou pro nás :-)
Let´s Start! with WattsEnglish.
Milana Sahánková, DiS

                                               
http://www.wattsenglish.cz/kurzy-anglictiny-pro-deti/aktualni-kurzy/prihlaska-do-kurzu/9942-anglictina-pro-deti-s-wow-v-ms-cerny-dul/

                                      

Zahájení školního roku

Zahájení školního roku je mimořádnou událostí v životě dítěte, ale proč to nepojmout netradičně, například "turisticky".
Ve čtvrtek 21.9. 2017 jsme se rozhodli vyšlápnout, nebo spíše sešlápnout cestu z Hoffmanek k Trejbalově Boudě a po té na zastávku k Pivovaru Rudník, kde nás autobus odvezl zpět do školky. 
Krása Podkrkonoší nás úplně uchvátila, vysvětlovali jsme si vše, co jsme neznali. Pořádně jsme cestou vyhládli, tak jsme se nemohli dočkat,  až se naobědváme a odpočineme si na Trejbalově boudě.
Tímto velmi děkujeme majitelům za perfektní péči o naše děti, velmi si toho ceníme a snad zase příště na-viděnou.
Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu, ani jedny nožičky nebolely a ještě jsme si cestou prozpěvovali.


 

"NECHCEME V TOM PLAVAT, TAK JIŽ NYNÍ JSME ZAČALI JEZDIT PLAVAT ..."

Plavání probíhá v příjemném prostředí Jilemnického sportovního areálu, jehož součástí je plavecký bazén.

 Kurzy jsou organizovány v průběhu školního roku v desetitýdenních cyklech. Délka lekce je 45 minut . 

Kurzy jsou vedeny zkušenými instruktory, kteří ke každému dítku přistupují individuálně s ohledem na jeho potřeby. Každá hodina je protknuta různými pohybovými aktivitami, které připravují děti ke správnému plaveckému stylu. Hry a zábavná forma výuky, s velkou spoustou vodních hraček je velmi příjemnou motivací.

 

Novinky ze školky

Budova nynější Mateřské školy si po mnoho let zachovávala svůj púvodní vzhled, neprocházela výraznějšími rekonstrukcemi, až nyní, během letního období a v době letních prázdnin proběhla celková obnova budovy. Budova již nevyhovovala nárokům na energetickou náročnost a svou hospodárností také neprospívala.

ZATEPLENÍ FASÁDY
V první etapě, již v červnu, proběhla oprava fasády a přidání tepelné izolace. Na fasádě se pracovalo velmi složitě, jelikož bylo nutné zachovat v první řadě bezpečnost dětí, než ukončí provoz MŠ. Fasáda dostala konečnou podobu na konci srpna, kdy se Mateřská škola rozzářila v krásně přírodních barvách podtrhujících krkonošskou krajinu.
Nyní již probíhají pouze drobnější dokončovací práce a úklid okolí.
NOVÁ OKNA
V druhé etapě došlo k výměně původních dřevěných oken, která byla nahrazena hnědými plastovými okny a parapety. Veškeré dveře, mimo vchodových, byly také nahrazeny novými, splňujícími stoprocentní izolační vlastnosti.
Ani prostory půdní a sklepní se nenechaly ladem. Na půdě došlo k zateplení podlah a ve sklepě také k zateplení stropů a odizolování vlhkosti.

NOVÝ VZHLED NAŠÍ ŠKOLKY
Ke spokojenosti dětí, kolektivu ZŠ  a MŠ, rodičů se podařilo zprovoznit školku, i když dokončovací práce v okolí školky stále ještě probíhají.
Prostory budovy, kuchyň a třídy dostaly také nové vybavení.
Kuchyň - nové rozvody elektřiny, vody, nové skříňky, baterie a nově položená dlažba, to vše dodalo naší kuchyňce více prostoru a pohodlí pro vaření zdravé stravy.

 

 


Třídy - ve třídě malých dětí byl pořízen kompletně nový nábytek, nová knihovna, police, nové kryty na topení,
         - ve třídě starších dětí bylo pořízeno také pár kousků nového nábytku, byl položen nový koberec  a  také kryty na topení.

Ložnice - zde bylo položeno po celé délce nové linoleum, nové kryty na topení a na zastínění nové rolety.

Mateřská školka Permoník touto realizací získala zcela nový a veselý vhled s přidanou hodnotou energetické hospodárnosti. 

Děkujeme rodičům a vedení Městyse Černý Důl  za spolupráci a za velkou trpělivost a přejeme všem hodně radosti v naší nové Mateřské škole.

více fotografií ZDE

 

 

 

 

 

 

aktuality

V této rubrice nejsou žádné články.

Volné místo ve školce

V naší mateřské škole je jedno volné místo do naplnění kapacity školky. 

Platby

Úplata za předškolní vzdělávání  pro školní rok 2016/2017 činí 400,- Kč.

Platbu, prosím, provádějte nejdéle k 15. každý měsíc na účet MŠ s označením - úplata a jméno dítěte.

č.ú.: 86-303400247/0100

variabilní symbol pro úplatu MŠ: 201576


Placení stravného převodem:

  • Vždy do 25. dne předcházejícího měsíce ( obědy se platí předem )

na účet ZŠ  86-303 400 247/0100

var. symbol pro platbu za obědy: 31412111 ( uveďte  jméno dítěte )

 

Celoroční projekt

  • Říjen - mravenčí dřina Říjen - mravenčí dřina

    Naši malí Skřítkové z I. třídy se opět v měsíci říjnu napili zmenšovacího lektvaru a tentokrát se vydali do mraveniště, aby zjistili, jak složitou a těžkou práci pro nás dělají mravenečci. Po pravdě, moc jsme jim to nezáviděli, ale malí Skřítkové se své práce zhostili přímo skvěle. Cílem mravenčí...

  • V říši obrů V říši obrů

    Už jste se někdy napili zmenšovacího lektvaru? Ne? Tak třída menších dětí bude takový lektvar každý měsíc užívat po kapkách pravidelně :-) Celoroční projekt obsahuje deset témat, pro každý školní měsíc jedno a jsou propojena příběhem, kdy děti na začátku omylem vypijí právě zmiňovaný zmenšovací...

  • Září - včelí království Září - včelí království

    Nyní v září děti navštívily Včelí království , kde při simulační hře zkoušely opylování květů, rozvíjely motorické schopnosti a jemnou motoriku. Se včelkami se rozloučily písničkou a už nyní se těšíme na měsíc říjen, kdy nás čeká Mravenčí dřina :-) Více foto ZDE

Zajímavé internetové odkazy

Tyto stránky Vám nabízejí zajímavé pohledy na výchovu dětí

https://www.nevychova.cz/

 

Tento web se zaměřuje na vzdělávání v Mš i ZŠ - odkaz je na zápis do MŠ. Je zde i poradna pro rodiče, pracovní listy pro děti apod: zde

Kontakt

ZŠ a MŠ Černý Důl
Černý Důl
Čistá v Krkonoších 140
543 44

Telefon:
ZŠ 739 094 353
družina 732 435 430
MŠ 739 000 624

ředitelka školy
Mgr. Naděžda Bachtíková

zřizovatel: městys Černý Důl
www.cernydul.cz/

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode