Co se právě děje ...

FIT konto, ANEB UŽ ZASE VAŘÍME

Propagační akci FIT DOBROTY Z NAŠEHO KRAJE  pořádá LAKTEA. Akce je určena pro kolektivy žáků navštěvující školní zařízení v rámci základního vzdělávání. Cílem je probudit v žácích zájem o problematiku lokálních potravin a produktů, zajímat se, dohledat si, jaké jsou typické potraviny – ať už základní jako např. meruňky, okurky, cukrová řepa, pohanka, borůvky…. tak produkty potravinářské výroby typické pro region, ve kterém žijí. Zamyslet se nad výhodami konzumace místních produktů jak z pohledu ekologie, podpory regionu, tak i kvality potravin. Kolektivy vyberou zajímavou lokální potravinu a připraví s jejím použitím recept – ať už tradiční, tak moderní s přihlédnutím k novým výživovým doporučením. V úvodním slovu představí jak vybranou potravinu, tak vlastní recept a odůvodní použití dalších složek a okomentují výsledek. Suroviny, pracovní postup i výslednou práci nafotí a připraví k fotkám krátký komentář. 

Více info o soutěži ZDE

Školní přírodní zahrada

V loňském školním roce jsme se zapojili do projektu "přírodní zahrada". S ohledem na polohu naší školy téměř v srdci Krkonoš a na ráz zahrady jsme neváhali ani chvíli. Pod vedením lektorů z ekologického střediska Sever a také za finanční podpory jsme postupně vymýšleli a budovali různá zákoutí zahrady. K dnešnímu dni jsou základní zahradní prvky realizovány a můžeme je nadále rozvíjet. 
Naši práci jsme představili rodičům.
 
 

 

Změna provozu

Od 1.9.2017 bude školní družina s ohledem na dojíždějící žáky a potřeby některých rodičů v provozu již od 6.45 hodin do 16.00 hodin. 
Žáci dostanou první den zápisové lístky.

 

Projekt "Cestujeme po světě"

 • Francie

 • Vyplouváme Vyplouváme

  Děti se vydaly na cestu kolem světa. Protože plují lodí, potřebují námořnické čepice a vlajky. Na cestu samozřejmě musí mít cestovní pas, kam budou sbírat záznamy z jednotlivých navštívených zemí.

 • Česká republika Česká republika

  V rámci celoročního družinového projektu "Cestování po světě" jsme se na první zastávce, kterou byla naše Česká republika, pustili do pečení pravého českého chleba. Ve škole to vonělo jako v pekárně a po chlebu se jen zaprášilo.  

Aktuality

 • 13.11.2017 10:19

  Pekli jsme chleba

  V rámci celoročního družinového projektu "Cestování po světě" jsme se na první zastávce, kterou byla naše Česká republika, pustili do pečení pravého českého chleba. Ve škole to vonělo jako v pekárně a po chlebu se jen zaprášilo.

 • 06.11.2017 07:38

  Halloween

  V PÁTEK 3.11. V 17.00 nÁS ČEKal NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK. STRAŠIDLA, TMA A SVÍČKY, CESTA ZA SVĚTÝLKEM - TO BYL HALLOWEENSKÝ VEČER V NAŠÍ ŠKOLE.  ÚÚUUIIÍÍÍÍÍ

 • 01.09.2016 10:35

  Zápisní lístek do družiny

  Žáci, kteří budou navštěvovat školní družinu, obdrží od paní vychovatelky zápisní lístek, který je potřeba pečlivě vyplnit, zejména dobu odchodu z družiny.  Děti budou z družiny uvolňovány dle Vašeho rozpisu v zápisním lístku. Odchody lze v průběhu školního roku měnit. pokud bude dítě odcházet...

 • 10.04.2016 11:50

  Odchody z družiny

  Vážení rodiče, odchází-li dítě ze školy, ze školní družiny, z vyučování mimo dohodnutý termín odchodu, prosíme o písemné vyjádření - sdělte nám den a čas odchodu na lístku, který dítě předá paní učitelce nebo vychovatelce. Bez písemné (nebo osobní) domluvy dítě nelze poslat domů. Nemůžeme z...

Školní družina

vychovatelka: Eva Vlčková

telefon: 732 435 430

provoz družiny: 6.45 - 7.45, 11.00 - 16.00

Škoní družina poskytuje zázemí žákům před vyučováním a hlavně v době po vyučování. Po návratu z oběda jsou pro děti vždy připravené klidové aktivity, aby si po obědě odpočinuly. V případě příznivého počasí chodí děti na školní zahradu, na vycházky, na hřiště apod. Vybavení školní družiny odpovídá potřebám a zájmům dětí. Mají na výběr z velkého množství her, hraček, společných aktivit, knih a časopisů. Několikrát ročně má paní vychovatelka připravený projektový den zaměřený na určité téma.

Nabízíme dětem příjemné prostředí, bezpečné klima, kamarádskou atmosféru a široký výběr aktivit.

 

 

 

Úplata za školní družinu 2016/2017

 

Vnitřní řád školní družiny

ŠVP_ŠD.doc (187392)

 

Řád_ŠD.doc (35328)

Kontakt

ZŠ a MŠ Černý Důl
Černý Důl
Čistá v Krkonoších 140
543 44

Telefon:
ZŠ 739 094 353
družina 732 435 430
MŠ 739 000 624

ředitelka školy
Mgr. Naděžda Bachtíková

zřizovatel: městys Černý Důl
www.cernydul.cz/

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode