Šmoulata v akci

23.09.2016 11:01

V úterý 20. října proběhla na školním hřišti velká akce v rámci všeobecné prevence rizikového chování. Během dopoledne s názvem "Šmoulata v akci" se dětem představil integrovaný záchranný sbor - policie ČR, lékařská služba a hasiči. Děti si prohlédly technické vybavení záchranných složek a vyzkoušely si některé činnosti formou zábavných úkolů. které si pro ně účastníci této akce připravili: stříkaly z hadice na cíl, odchytávaly zaběhnuté plyšové psy, střílely ze vzduchovky, vyzkoušely si nepříjemné životní situace řešit pomocí loutek v divadélku, sestavovaly zdravé jídelníčky.

Celá akce byla zahájena poněkud netradičně - vyhlášením poplachU HOŘÍ. Následně došlo k evakuaci celé školy pod vedením místních hasičů, kteří poplach zinscenovali a také vedli zásah. Omlouváme se dětem, které tato situace trochu vystrašila, ale na závěr jsme se shodli, že to bylo cenným přínosem, protože teď již víme, jak budeme pravděpodobně reagovat v takto náročné krizové situaci.

Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří pro nás program připravili. Děti byly nadšené a získaly spoustu cenných poznatků.

Děkujeme.

Naďa Bachtíková

Zpět

Kontakt

ZŠ a MŠ Černý Důl
Černý Důl
Čistá v Krkonoších 140
543 44

Telefon:
ZŠ 739 094 353
družina 732 435 430
MŠ 739 000 624

ředitelka školy
Mgr. Naděžda Bachtíková

zřizovatel: městys Černý Důl
www.cernydul.cz/

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode